Назва "бікіні" була придумана випадково за чотири дні до показу, коли американська армія проводила ядерні випробування на атолі Бікіні в Тихому океані.

Зверніть увагу Белла Хадід приголомшила образами у синіх сукнях на показі Off-White: розкішні фото

Показати такий відкритий купальник публіці не наважувалася жодна модель, тож дизайнер попросив продемонструвати виріб танцівницю Мішелін Бернадіні, яка погодилася одягнути його на камеру. Майже 10 років виріб піддавався осуду. У газетах писали, що такий купальник "розповідає про жінку майже все, за винятком її дівочого прізвища".

Мішелін Бернадіні у купальнику бікіні
Мішелін Бернадіні у купальнику бікіні / Фото з Pinterest


Примірка купальника на моделі / Фото з Pinterest

Тоді бікіні заборонили на всіх курортах Франції, Португалії та Іспанії. Суспільству знадобилася понад 10 років для того, щоб прийняти і полюбити цей виріб.

Акторка та секс-символ Франції Бріджит Бардо знялася в бікіні на Лазурному узбережжі під час Каннського кінофестивалю у 1953 році. Все змінилося з виходом на екрани гучного фільму "І Бог створив жінку". За 3 роки після першої появи Бріджит у бікіні, вона змогла всім довести, що такий виріб модний і сексуальний.


Бріджит Бардо перша зі знаменитостей показала купальник бікіні / Фото з Pinterest

Модель відвертого на той час купальника не лише принесла Бріджит популярність, але й змусила жінок придбати його, щоб покрасуватися на модних італійських та французьких курортах. Попит був настільки великим, що швейні фабрики працюючи у три зміни, ще кілька років не могли задовольнити всіх замовниць.

Після французької кіноактриси купальник приміряла Мерилін Монро у фільмі "Ніагара", Урсула Андресс у фільмі "Доктор Ноу" та Ракель Велч у стрічці "Мільйон років до нашої ери".

Шведська модель та акторка Урсула Андресс продемонструвала чарівний білий купальник у воді, а Мерилін Монро позувала на фотосесії у бікіні в гороховий принт.


Урсула Андресс у фільмі "Доктор Ноу / Фото з Pinterest


Мерилін Монро позує у бікіні в гороховий принт / Фото з Pinterest

Черговий прорив в пляжній моді стався в 1958 році, коли була винайдена лайкра. Цей еластичний і швидковисихаючий матеріал досі залишається незамінним при створенні купальників.

Вже з 1960-х років дівчата без сорому носили купальники бікіні на пляжах різних фасонів та кольорів. У 1964 році бікіні вперше з'являється на обкладинці глянцевого видання Sports Illustrated, остаточно ставши головним трендом пляжної моди.

Купальник бікіні вперше на обкладинці глянцю
Купальник бікіні вперше на обкладинці глянцю / Фото з Pinterest

Купальники бікіні досі залишаються актуальними. Їх активно одягають на пляж всі дівчата різних матеріалів та розмірів. Тепер купальників бікіні є надзвичайно багато: в модних рожевих та зелених кольорах, на зав’язках, в’язаних в техніці кроше, чи модному квітковому принті.