Явище тай-дай виникло серед молоді сімдесятих, завдяки субкультурі хіпі. Дослівно tie-dye перекладається як "зав'яжи-пофарбуй". Його суть полягає в фарбуванні одягу своїми руками, створюючи цікаві візерунки за допомогою легкодоступних барвників або відбілювача.

Дивіться також Total black look: 27 ідей стильних образів у фотографіях

Для створення бажаного принта, одяг скручують або мнуть в різних місцях, а потім покривають барвником або знебарвлюють. Таким чином на одязі виникають колірні плями, які і роблять вбрання у своєму роді унікальним.

Тай-дай охоплює моду кожне десятиліття. У 2020 році цей принт був особливо популярним, втім у цьому році не втрачатиме своєї актуальності. Якщо ви втомилися від старих джинсів і хочете щось новеньке у своєму гардеробі – створіть самостійно трендову річ менше, ніж за пів години.

Джинси виконані в техніці тай-дай
Джинси виконані в техніці тай-дай / Фото з Pinterest

Що знадобиться?

  1. Відбілювач
  2. Канцелярські гумки
  3. Порожній флакон-спрей
  4. Вода
  5. Ванна або велика ємність
  6. Рукавички
  • Крок 1

Приготуйте джинси, які будете перетворювати. Помніть тканину, закріплюючи невеликі ділянки канцелярськими гумками. Робити це потрібно знизу вгору. Не забувайте про задню сторону! За підсумком у вас повинен вийти один великий зім'ятий шматок.

Як пофарбувати джинси у техніці тай-дай: дивіться відео

  • Крок 2

Змішайте три частини води з однією частиною відбілювача (наприклад, три літри води на один літр відбілювача) у великій ємності або в чистій ванній з заткнутим зливом. Повільно і акуратно (обов'язково в рукавичках!) занурте джинси в розчин до тих пір, поки бульбашки не зникнуть з поверхні.


Джинси виконані в техніці тай-дай / Фото з Pinterest

Для ефекту з бризками наповніть отриманим розчином порожній балончик і розпорошіть рідину у ванній або де-небудь в безпечному місці. В процесі роботи можна не знімати гумки на джинсах.

Втім за бажанням, ви можете їх зняти та просто розпорошувати розчин безпосередньо на шматок тканини. Тоді ефект буде менш виразним і більш недбалим. Після того, як ви все розбризкаєте, залишіть джинси на декілька годин, щоб відбілювач подіяв.

Як пофарбувати джинси у техніці тай-дай: дивіться відео

  • Крок 4

Чим більше часу пройде – тим яскравішим буде ефект. Якщо ви хочете більше контрасту, можете замочити джинси дві години. Якщо хочете легкого ефекту – залишіть на 20 хвилин. Як тільки час пройде, змийте з джинсів розчин під струменем холодної води.

  • Крок 5

Зніміть гумки (якщо використовували їх) і киньте джинси в пральну машинку на 30 градусів, а потім висушіть природним способом.


Джинси виконані в техніці тай-дай / Фото з Pinterest